Kategorie: Články, reportáže

TJ Sokol Ivaň - 1. SK Prostějov 0:3, sobota 21. 8. 2010

V den výročí okupace naší republiky vojsky varšavské smlouvy jsme zavítali na utkání 3. kola do obce s názvem příznačným pro tento den. ...Ivaň. Do Ivaně dorazila třicítka prostějovských autobusem, auty, či dokonce na kole. Všichni neomylně míří k výčepu oddávat se konzumaci piva v množství větším než malém. Stylově si někteří vynucují kelímek, za což sklízí střídavě uznalé a opovržlivé pohledy ostatních.

Ostré srpnové slunce nás vyhání na mírný palouček za bránou do stínu stromů, odkud máme výborný výhled jak na fotbal, tak na nově zbudovanou dálnici vedoucí velkým vápnem ivaňského hřiště. Místních se nakonec schází jen 9. Trenér domácích to se sestavou nemá lehké, jsou dokonce hráči, kteří musí být násilím odvedeni od výčepu na hřiště.
Naše očekávání jsou tedy velká. Čekáme jasný debakl domácích, kteří navíc špatně nesou některé naše dobře mířené připomínky. Nakonec však úporně bránící Ivaň za pomoci nedovolených zákroků drží solidní výsledek 3:0.
Od začátku neúnavě fandíme. Některé pokřiky nejsou díky míře alkoholu v krvi předříkavačů stoprocentní a mění se ve výbuchy smíchu. Demence nebere konce a tak se několik z nás vydává během zápasu povzbuzovat přímo na hřiště. V druhé půli odpalujeme hirošimy a v závěru dýmovnici.
Závěrem nutno podotknout, že příště máme Pivín. Tedy jak se říká v Plzni: "Vojna s Turkem musí bejt."

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.