Kategorie: Články, reportáže

TJ Han(b)a Prostějov - SK Prostějov 2:0, sobota 10. září 2011

Hodová sobota, městské derby, pěkné počasí, to všechno mělo dokreslit atmosféru fotbalového svátku. Ovšem bohužel jsme v Prostějově.

Je třeba předem říci, že Haná vyhrála zaslouženě. Využila domácího prostředí, znalosti terénu a dobře organizované obrany. Byla produktivní a trpělivá.

Podíváme -li se na utkání z jiného pohledu, zjistíme, že bylo naprosto nedůstojné jednoho z nejstarších fotbalových měst u nás. Hrát na nerozměrové umělé trávě pochybných kvalit, kde hrozí četná zranění a především ztráta fotbalovosti byl jasný cíl zákulisních bojů Hané. To se dá pochopit a Hané to nemůže mít nikdo za zlé. Otázkou ovšem zůstává, kde byl předseda 1. SK Prostějov? To, že se osobně nezúčastnil už nás ani nepřekvapuje. Ale viditelná snaha pomoci klukům, kteří pomohli Prostějovu opět získat jméno, žádná. Ti, kteří tento klub vytáhli z bahna, jsou teď zašlapáváni zpět. Klasická česká mentalita. Prospěcháři se vyhřívají a hrdí a pracovití slovy básníka "ryjí držkou v zemi".

Je trapné, že na takto významném zápase, se neobjeví předseda Okresního svazu. Soudě podle nominace sudích, kdy starý kašpar a mladé vemínko udělali ze svátku fotbalu frašku, moc dobře věděl proč.

Přestože počet skalních zůstal za očekáváním, bylo patrné, že dali jasně najevo, co si o celé situaci myslí. Dali jasně znát, kterému klubu patří jejich srdce, a kteří lidé se budou muset na ulici brzy ohlížet...

Autor: Stojan Jakotič

print Formát pro tisk