Kategorie: Články, reportáže

Reportáž: FC Výšovice - SK Prostějov 1:3, neděle 7. srpna 2011

Úvodní kolo nové sezony III. třídy okresní soutěže, sehrálo SK na půdě Výšovic. Malá dědinka ležící v obležení solárních elektráren se tedy mohla těšit i na návštěvu Skalních. Prostějov záhy vede 1:0. Naši hrají útočný líbivý fotbal. Domácí kontrují antifotbalem, za což jsou po zásluze odměněni dalšími dvěma góly z nádherných akcí. Výšovice v závěru snižují po zaváhání naší, jinak bezchybné obrany. Jejich poslední nebezpečná akce, zakončená neomylným zásahem rohového praporku jen dokreslila zoufalost domácích střelců.

Co se týče fanouškovské stránky, tak jak již bývá tradicí eSKáčko přilákalo hezký počet diváků. Skalních se schází cca 20. Občasným supportem a vyvěšením vlajky o sobě příliš vědět nedávají. To je líto jednomu z nás a tak se vydává malý kousek za postranní lajnu pozdravit naše hochy. Místní nejdůležitější osoba, která měla sice funkci hlavního pořadatele, ovšem dysfunkci mozku, reagovala nepřiměřeně, následně pak byla podpořena dalším vesničanem ve žlutém úborku, ovšem výsledek byl takový, že o Skalních již věděl ve Výšovicích opravdu každý.
K vidění tedy byla krátká kulturní vložka. Divadelní představení napříč žánry, začínající jako sociální drama, kdy chudí vesničané nebudou trpět příkoří na nich páchané (dle mého názoru jasná vykrádačka jasné vykrádačky 7 statečných resp. 7 samurajů), přecházející v komedii, kdy hlavní pořadatel jinak zapálený ochotník padá k zemi, aniž by se jej někdo dotknul (zřejmě bývalý fotbalista. Nutno podotknout, že syn jde v jeho šlépějích), dále nás pak ani na chvíli nedojímá dekadentní telenovela, kdy syn pomáhá svému otci, zatímco matka společně s několika dalšími ženami pláčou, křičí, následně omdlévají a pak znovu dokola až představení končí parodií v podobě příjezdu nám dlouho utajovaného hrdiny Jury (vyvrcholení nejen příběhu, ale i pořadatele), místního šerifa. Největší aplaus ovšem sklidil policejní anton. Šestimístné vozítko zakoupené zřejmě výhodně od vietnamských trhovců mohlo jen stěží stačit k odvezení našeho bavorského kamaráda Herr Keppkeho, natož k odvozu ostatních siegrů.
Povedené fotbalové odpoledne končí jasnou výhrou 1.SK Prostějov a milým překvapením, které nám uspořádali místní obyvatelé. Čím nás asi překvapí v Kostelci? Uvidíme opět v neděli.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Tak v podstatě František shrnul objektivně úplně vše :D jenom k tomu tvrdýmu jádru, byl jsem velice pobaven scénou z minulé sezóny kdy na tři chlapce z "tvrdého jádra" okřikl dost důrazně policajt ze psem a jeden z toho se rozbrečel :D

icon odpověděl(a)

No sice je to napsané jak školákem z pomocné, ale pointu jsem pochopil. Ale můžu ti říct přesně kdy se na utkáních SK naposled objevovali "policajti ze psem" jak píšeš. V roce 2003, ještě za druhé ligy. Takže úvaha pěkná ale mimo lavor...

, Realita odpovědět

Hele ty jsi toho během utkání asi hodně vypil, co? Fotbal, přes všechna očekávání, nudný z obou stran. Zamrzí to hlavně u SK, protože za SK nastoupili i hráči, kteří se mají stabilně objevovat v novém divizním celku. Utkání do jisté míry ovlivněno brzkou penaltou vytvořenou kvalitním hereckým výkonem Filipa Laníka, který svůj oscarový výkon posléze sám přiznává. K "fanouškům" SK nemá cenu se vyjadřovat. Snaží se zřejmě vybudovat silné jádro, bohužel je z toho cítit amatérismus a hlavně maloměšťáctví.

, - odpovědět

Proč nenapíšeš skutečnou pravdu,proč skalní ničí majetek druhých,proč hráči vyskakují z oken-vy neznáte ve městě dveře.Vy jste burani,kteří se neumí chovat. 6 6 6

, - odpovědět

Je čas přestat brát drogy a vrátit se do reality 5

, ?????? odpovědět

za 1 Co se ti jako nelíbilo na mé umístěné střele ( myslím tím ten atak praporku ) ????

za 2 s naším antifotbalem souhlas , ovšem asi sem byl na jinym fotbale když čtu jak SK hralo krásně líbivě a pohledně

a za 3 dej se na drahu novináře , ohromnej článek IKONO !!!!