Kategorie: Články, reportáže

1. SK Prostějov - TJ Biskupice 8:0, sobota 18. 9. 2010

Herr Kepke, který nepřestal prostějovskému SK fandit ani po odsunu, nám zaslal tento report:

Další vydařená sobota. Přátelé z Bavorska nám sem na Hanou poslali zase velkou porci Schone Wetter, takže vyrazit na Spiel do našeho dočasného působiště v Mostkovicích bylo pro všechny 1. SKP Siegry absolutní povinností. Ale jak jsem viděl po příchodu do areálu, mnohým fans věrnost a oddanost ke klubu nic neříká!!! Byli jsme v sektoru v počtu cca 7 hlav (druhý poločas 11 hlav)! Beru v potaz, že souběžně s tímto spielem se hrál i hokej v Havířově, takže gruppa cca 15 fanatiků vycestovala na sever. Ale kde byl zbytek? Nechci jmenovat, dotyční jistě ví o kom mluvím.

Myslím, že by jsme si měli všichni uvědomit, že se po mnoha letech vrátil do Prostějova tradiční fotbal, jakým bezesporu 1. SKP je a proto je naší povinností podpořit náš klub všemi směry , tak aby fotbal, jakožto HLAVNÍ sportovní zábava dělnické třídy vydržel v našem městě co nejdéle a slavil jedno vítězství za druhým.

A nyní již k zápasu: Našim soupeřem byly tentokrát TJ Biskupice. Už jen při pohledu na jejich vyběhnutí na hříště jsem myslel, že se rozsypu smíchy, jak ruská T34 po zásahu Panzerfaustem. Naskytl se mi pohled na jakousi skupinku meziplanetárních mutantů, jen vzdáleně připomínající fotbalový manschaft. Trpaslík, dvě vepřové hlavy číslo 3 a 11, individuum s výrazem pološíleného starého Brůny a hlavně nesmím zapomenout na těžce vystresovaného "golmana" Kubu. Prostě a jednoduše: Biskupické Panoptikum on Tour.

Samotná hra se již od úvodu vyvíjela v náš prospěch. Druhá minuta GOOOOL... V prvním poločase jsme gól zařvali ještě třikrát, takže se čtyřmi góly jsme odcházeli do šaten. Druhý poločas pokračoval opět gólovou smršťí, dalších čtyř fíků a největší zásluhu na nich měl již zmiňovaný "gólman" hostí Kuba, jenž po našich pochvalných poznámkách viditelně znervózněl. A poté, co na něj náš nejmladší 7letý Sieger zařval: "Kubo si díra" prakticky na post brankáře rezignoval a jen tančil svůj homo tanec mezi tyčemi. Celý Spiel naší SK kluci jeli jak rozzuření Tigeři na Stalingrad, prostě a jednoduše Biskupice rozložili do základu. Jejich hra bylo něco jako vystoupení Mnichovské filharmonie, jedním slovem, krása! Hoši Děkujem!

Na příští neděli 26. 9. je na výjezd do Hrubčic vyhlášena všeobecná mobilizace! Půjde o důležitý Spiel v boji o postup, takže Siegři a všichni příznivci SK v plném počtu!

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Dodatek odpovědět

není od věci dodat že Biskupice dohrávaly v devíti. I tak to byl rozdíl, ale o jednoho hráče v poli hrálo SKáčko většinu zápasu.