Kategorie: Články, reportáže

Vyjádření sportovního šéfredaktora k článku v Prostějovském Večerníku

Jeden z fanoušků, který byl přítomen na prvním zápase letošní sezóny v Želči, se nehodlal jen tak smířit s vylhaným článkem, který vyšel ve Večerníku 9. srpna 2010 a zaslal do redakce tohoto plátku stížnost, kterou i s odpovědí sportovního šéfredaktora přepisujeme v plném znění.

Stížnost fanouška
Dobrý den,
obracím se na Vás, protože mě pobouřil Váš článek o příznivcích 1. SK Prostějov a o zápase Želeč - 1. SK Prostějov. Tento článek je jednostraně napsán pro prospěch Želče. Přitom naši fanoušci přijeli fandit a vyprovokoval je až mladík ze Želče, který si stoupl před sektor hostů a ukazoval na ně prostředníčky (poté se k němu přidávali další lidé), tudíž přišla reakce. Pořadatelská služba rovněž nezvládla uhlídat domácí zvěř (psa), která si jen tak volně pobíhala po hřišti, když byla hra v plném proudu. Nebylo to jen jednou, ale těchto výletů by jsme napočítali v desítkách. Dále se mě dotkl výrok, že fanoušky fotbal nezajímal a místo toho se otáčeli zády. Fanoušci povzbuzují hráče různými hesly a tento, pokud tomu tak chcete říkat, "rituální tanec" k tomu patří, navíc ho fanoušci vykonali jen jednou za celý zápas, tudíž nevím, kde se bere informace, že část utkání stáli zády (tento "tanec" trval 30 sekund). Chci se také vyjádřit k vašim výrokům na stranu sudího. Penalta, kterou sudí odpískal, následovala po jasném faulu na hráče 1. SK Prostějov, což uznala celá střídačka Želče i někteří fanoušci. Zde by mě opět zaujímalo opodstatnění výroku "penaltu viděl snad jen sudí." Dále jsem našel ve Vašem článku, že sudí pomáhal hostům. Je zajímavé, že některé jeho výroky odmítali i domácí hráči a přiznávali se k tečím, po kterých by mělo následovat autové vhazování Prostějova, sudí však tuto informaci ignoroval. Dále mužstvo Želče mělo obdržet 2 červené karty za doslova voleybalové zákroky zcela úmyslné, ovšem sudí hráče "neodměnil" ani žlutou kartou. Dále pouštěl zcela jasné ofsajdy. Tudíž se opět ptám, pomáhal Prostějovu? Myslím si, že paní redaktorka asi navštívila jiné utkání.
Tento email Vám píšu, protože velká fanouškovská obec je zcela pobouřena Vašim článkem, který obsahuje chybné informace. Děkuji Vám za čas, který jste mému emailu věnovali.

V úctě a s přání pěkného zbytku dne Patrik Dankovič

Odpověď šéfredaktora
Dobrý den,
jsem rád, že jste se na adresu redakce ozval. Vzhledem k tomu, že osobně jsem měl před nedělní uzávěrkou na starosti tvorbu čísla přímo v redakci, musel jsem na utkání poslat jedinou kolegyni, která byla momentálně k dispozici. Celé se mi to nějak nezdálo, ale jelikož čas nás šíleně tlačil a navíc se dostavily i technické problémy při zasílání stran do tisku, neměl jsem možnost informace ověřit a nechal to na vůli redaktorky, která byla přítomna. A zjevně jisté fanouškovské návyky nepochopila. Navíc je zřejmé, že návrat 1.SK leckomu vadí, tudíž když čerpala z informací představitelů TJ Želeč, může to vypadat jednostranně.
Proto nyní navrhuji, zda-li můžeme váš názor zveřejnit jako reakci přítmných fanoušků?

S pozdravem
Petr Kozák
Prostějovský Večerník

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.